PRACOWNICY OŚRODKA
Kierownik ośrodka: Maria Rozmiarek
Wszyscy pracownicy Ośrodka są członkami Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pracują pod superwizją indywidualną i grupową.
Psychoterapeuci i psychologowie
Justyna Frąckowiak
psycholog (UAM) psychoterapeuta (SPCH Warszawa), terapeuta EMDR, praktyk Brainspotting prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych (DDA, DDD), współuzależnionych, osób po traumie spowodowanej np.wypadkami, wykorzystaniem seksualnym, przemocą, cierpiących z powodu strat (poronienie, aborcja, śmierć bliskiej osoby).
Przemysław Przybylski (czasowo nieobecny)
jest psychologiem, terapeutą i duchownym (Kościoła Rzymsko-katolickiego). Studia psychologiczne ukończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Studium Psychoterapii ukończył w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od 2010 pracuje w terapii grupowej dla osób pochodzących z rodzin zmagających się z problemem choroby alkoholowej (DDA). W ośrodku zajmuje się konsultacjami psychologicznymi, poradnictwem i terapią indywidualną.
Teresa Świrydowicz
psycholog kliniczny, psychoterpeuta, zburzenia lękowe (nerwicowe), problemy psychologiczne osób przewlekle oraz nieuleczalnie chorych, także problemy rodzin zmagających się z chorobą bliskiej osoby, problemy związane z przeżywaniem żałoby, uzależnienia (także od nikotyny) oraz współuzależnienia. Certyfikowany specjalista psychoonkolog, superwizor w psychoonkologii, specjalista uzależnień i współuzależnień w procesie certyfikowania, skończona szkoła psychoterapii Gestalt, szkoła psychoterapii interaktywnej w podejściu chrześcijańskim SPCH oraz Studium Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień (Warszawa).
Marek Miotk
Dyplomowany psycholog oraz teolog. Interesuje się zagadnieniami z pogranicza duchowości i psychologii w życiu konkretnych osób. Ukończył studium Analizy Transakcyjnej, EMDR (leczenie traumy i promocja zdrowia) oraz szkolenia w Terapii Reparatywnej i Porozumienia Bez Przemocy. Jest trenerem Treningu Zastępowania Agresji oraz kontynuuje studium terapii systemowej (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej) na kursie zaawansowanym. Jako psychoterapeuta praktykuje od 10 lat. Ma za sobą kilkuletnie doświadczenie kliniczne w pracy z osobami chorymi psychicznie oraz jako biegły sądowy. Prowadzi terapię osób indywidualnych oraz małżeństw i par.
Bresińska Ewa
psycholog (UAM w Poznaniu) i certyfikowany psychoterapeuta (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej w Poznaniu). Zajmuje się psychoterapią rodzin i par, dorosłych, młodzieży i dzieci w podejściu systemowym. Prowadzi konsultacje i doradztwo dotyczące trudności wychowawczych, komunikacji w rodzinie, budowania więzi, rozwiązywania konfliktów, nawiązywania relacji, budowania zaufania. Ma szczególną łatwość w kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Wspiera i towarzyszy w rozwoju. Udziela pomocy psychologicznej i terapeutycznej w zaburzeniach somatycznych, nerwicowych, lękowych, depresji, poczuciu niskiej wartości, poczuciu braku sensu, trudnościach w relacjach z rówieśnikami, zachowaniach destrukcyjnych, radzenia sobie z emocjami w tym ze złością oraz ze stresem.
Żaneta Stelter
doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Oferuje pomoc psychologiczną i psychoterapię w nurcie systemowym, wykorzystując także metody zapożyczone z innych kierunków psychoterapeutycznych. Prowadzi psychoterapię indywidualną (dorośli, młodzież, dzieci), psychoterapię małżeństw i rodzin. Dzieci i dorastających wspiera w pokonywaniu kryzysów rozwojowych, a rodziców w lepszym ich rozumieniu. Prowadzi psychoterapię osób, które zmagają się z chorobą i niepełnosprawnością (fizyczną, intelektualną), swoją lub bliskiej osoby. Pomaga niepełnosprawnym w pokonywaniu problemów wynikających z utraty sprawności, w przywróceniu równowagi emocjonalnej i wypracowaniu nowych, efektywnych sposobów kierowania swoim życiem. Oferuje wsparcie i pomoc rodzicom oraz rodzeństwu osób z ograniczoną sprawnością intelektualną i fizyczną. Pracuje z osobami będącymi w sytuacji kryzysowej, które czują się samotne i nierozumiane, mają trudności w nawiązywaniu, utrzymywaniu i rozwijaniu satysfakcjonujących związków, żyją w ciągłym stresie, mają problemy emocjonalne i doświadczają poczucia utraty sensu życia.
Małgorzata Leśniewska
psycholog (UAM), specjalista terapii uzależnień (certyfikat wydany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii), psycholog kliniczny w trakcie specjalizacji (specjalizacja w GPSK UM im.K.Marcinkowskiego w Poznaniu), ukończone studium przygotowania pedagogicznego dla psychologów (UAM). Prowadzi terapię osób z zaburzeniami osobowości, osób znajdujących się w kryzysie, DDA, uzależnionych (od narkotyków, alkoholu, nikotyny, leków, internetu, hazardu oraz innych uzależnień behawioralnych) zarówno młodzieży jak i dorosłych. Pracuje z młodzieżą, która stwarza problemy wychowawcze, a także z rodzicami.
Jerzy Gościniak
Doktor nauk humanistycznych, absolwent filozofii i psychologii klinicznej na UAM w Poznaniu. Specjalista uzależnień w trakcie certyfikacji. Ukończył Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, szkolenia w zakresie uzależnień czynnościowych (hazard, internet, seks) oraz czteroletni kurs terapii analitycznej Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów” rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Pracuje w podejściu psychodynamicznym korzystając także z innych nurtów psychoterapeutycznych dostosowując metody pracy do indywidualnych potrzeb klienta. Prowadzi terapię indywidualną m. in. z osobami z zaburzeniami osobowości, nerwicowymi, przeżywającymi trudności w związkach, relacjach z ludźmi.
Udziela pomocy osobom nadużywającym alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz osobom uzależnionych od hazardu, internetu i innych czynności. Pracuje także z bliskimi osób uzależnionych, których związki uległy destrukcji spowodowanej uzależnieniem, a które pragną zatrzymać ten niszczący proces.
Anna Stańczyk
Psycholog (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu), wykładowca akademicki (Uniwersytet SWPS w Poznaniu), specjalizuje się w psychologii klinicznej (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu), psychoterapii uzależnień i współuzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień) oraz psychoterapii psychodynamicznej (akredytowane szkolenie przygotowujące do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego).
Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową pacjentów z przewlekłymi zaburzeniami i chorobami psychicznymi (psychozy, zaburzenia nastroju, lękowe, stresowe pourazowe, zaburzenia osobowości), z pacjentami z podwójną diagnozą, z osobami zmagającymi się z lękiem, w kryzysie i po doświadczeniach traumatycznych.
Udziela pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej osobom dotkniętym problemem mobbingu, pracoholizmu, wypalenia zawodowego, przewlekłego stresu. Oferuje intensywną psychoterapię krótkoterminową dla nauczycieli.
Pracuje terapeutycznie z młodzieżą pomagając w radzeniu sobie z kryzysami rozwojowymi, rodzinnymi, relacyjnymi, trudnościami szkolnymi i wychowawczymi. Prowadzi psychoedukację i warsztaty dla rodziców i wychowawców.
Aneta Miś USJK
psycholog, absolwentka KUL, od ponad dwudziestu lat w Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek SJK. Ukończyła podyplomowe studium SPCh w zakresie praktycznych umiejętności psychologicznych. Posiada doświadczenie towarzyszenia na etapie początkowej formacji zakonnej. Prowadzi dni skupienia i rekolekcje dla młodych dorosłych z elementami rozeznawania drogi życia. Zajmuje się osobami pragnącymi rozeznać swoje powołanie, przeżywającymi trudności i wątpliwości w sferze duchowej oraz służy pomocą w określeniu problemów kwalifikujących się do terapii psychologicznej.
Monika Gałęska
magister sztuki, terapeutka tańcem i ruchem, dyplomowany pedagog tańca i tancerz sceniczny. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, Wyższej Szkoły Tańca – Palucca Hochschule fur Tanz Dresden - w Dreźnie oraz Studium Teologii Duchowości przy Wyższym Seminarium Duchowym w Poznaniu. Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywała na ogólnopolskich i międzynarodowych szkoleniach, w pracy w Ośrodku Pomocy Psychologicznej w Poznaniu, w pracy artterapeutycznej z osobami niepełnosprawnymi, dziećmi z zespołem Downa, osobami starszymi, duchownymi i grupami osób zmagających się z problemami egzystencjalnymi. Pomaga w duchu chrześcijańskim integrując aspekt duchowy, fizyczny i psychiczny człowieka.
Prowadzi terapię indywidualną, par oraz grupową.
Helena Glazer
Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność: Psychologia kliniczna. Psychoterapeuta systemowy, ukończyła Kurs Zaawansowany z zakresu Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Par, Rodzinnej i Grupowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Terapeuta EMDR (Polskie Towarzystwo Terapii EMDR w Warszawie). Psychoonkolog.
Oferuje pomoc psychologiczną oraz prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, par i małżeństw w nurcie systemowym korzystając także z innych nurtów psychoterapeutycznych, dostosowuje metody pracy do indywidualnych potrzeb klienta. Udziela wsparcia oraz pomocy osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz osobom zmagającym się z chorobą bliskiej osoby. Na co dzień pracuje z pacjentami chorymi onkologicznie i ich bliskimi w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.
Tomasz Kilarski
psycholog (UAM), specjalista terapii uzależnień (w trakcie procesu certyfikacji). Pracuje w podejściu poznawczo – behawioralnym. Ponadto terapię dostosowuje do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta korzystając z innych nurtów psychoterapeutycznych. Realizator programów dla sprawców przemocy wg Modelu Duluth. Ukończył specjalistyczne szkolenie z zakresu Interwencji Kryzysowej. Prowadzi terapię indywidualną i grupową, terapię par, małżeństw i rodzin, osób uzależnionych (od narkotyków, alkoholu, nikotyny, leków, internetu, hazardu oraz innych uzależnień behawioralnych) i współuzależnionych, osób doświadczających przemocy i traumy, a także znajdujących się w kryzysie. Ponadto udziela pomocy psychologicznej i terapeutycznej osobom, które zmagają się z zaburzeniami somatycznymi, odżywiania, nerwicowymi, lękowymi i depresyjnymi. Pracuje zarówno z osobami dorosłymi jak i młodzieżą oraz rodzicami doświadczającymi trudności wychowawczych.
Renata Radziejewska - urlopowana do czerwca 2021